SÍLA KVALITY

11.11.2013 20:27

„Objev nového jídla udělá více pro lidské štěstí než objev nové hvězdy.“ – Jean Brillat-Savarin

Největší a nejnaléhavější nutriční otázka naší doby – co bych měl jíst? – se potkává s nejvíce matoucími a rozporuplnými odpovědi. Naštěstí mám velice praktické doporučení na to, jak se můžete stát svým vlastním dietním expertem a být si jist skvělými volbami, ne-li nejlepším nutričním výběrem. Pokud mě dáte tu čest být vaším osobním nutričním poradcem a pokud byste se zeptali: „Jaká je nejjednodušší nutriční strategie, která mi přinese největší užitek za rozumné peníze, zlepší mé zdraví a váhu víc než jakákoli jiná změna a bude mít pozitivní dopad na životy druhých a samotné Zemi…? - pak vám poskytuji tady návod, který doporučuji následovat: Zvyšte kvalitu vašeho jídla.

Kvalita je všechno. V každé větší nutriční studii, ve které se srovnávala strava v industrializovaných národech – ty zahrnují nejvíce rafinované, masově produkované a nekvalitní potraviny – s dietami tradičních kultur – čerstvé, celé, místně pěstované a živé potraviny – těm na tradiční stravě se dařilo výrazně lépe v každé větší zdravotní oblasti. Zvyšte kvalitu vašeho jídla a zvýšíte svůj metabolizmus.

Kvalita zahrnuje všechno z následujících: skutečná, čerstvá, organická, gurmánská, řemeslně pěstovaná s láskou, domácí, místně vyprodukovaná, bohatá na živiny, s nízkou toxicitou od lidí vytvořenou, pěstovaná a uváděná na trh s čestností a poctivostí, chutná a plna autentické chuti, místo biochemických nebo umělých příchutí, které maskují absenci živin a vitality.

Kvalita znamená, že péče a vědomí pronikají jídlo – a že jídlo samotné má příběh k vyprávění.

Jak je to s automobily nebo zbožím dlouhodobé spotřeby, tak i s jídlem: dostanete, za co si zaplatíte. Očekávali byste, že auto vyrobené z nejlevnějších dílů, narychlo sestavených a navržených bez jakékoli péče pro potřeby řidiče, vám může zabezpečit jízdu vašeho života?

Věda nemá způsob, jak měřit hodnotu a vliv kvality jídla na lidské tělo protože se pořád nacházíme na školícím poli v nutričním podnikání, a můžeme jenom manévrovat kolem nutričních hodnot. Kdyby odborníci na výživu stanovili zákon o tom, jak se hodnota potravin ukazuje v jeho nutričním profilu, bude to znít příliš vědecky. A kromě toho, toto opatření ohledem posouzení pravé kvality jídla bude žalostně omezené a vědecky neúplné. Když umění a mistrovství jídla bude konečně povýšeno na jeho pravé místo, pak bude věda mluvit s větší moudrostí a jasností.

O čem tady mluvím, není tolik o odlišném způsobe vidění potravin a výživy, jako je o zcela novém přístupu ke světu a našem místě v něm.

Když věda studuje potravu, výživu nebo doplněk výživy, málokdy hledí na kvalitu. To je jedním ze skrytých důvodu, proč jsou výsledky studií často v konfliktu a proč jsme pořád krmeni protichůdnými zprávy ohledem jedení.

Je tu ještě jeden velmi důležitý důvod pro výběr vysoce kvalitních potravin, které mnozí odborníci mají tendenci přehlížet, a ten si zaslouží naši pozornost, pokud sledujete svou váhu: Čím horší je kvalita jídla, tím více množství budeme konzumovat.

Problém s přejídáním v našem národě není v tom, že je něco s naší kolektivní silou vůle v nepořádku. Ano, mnozí z nás jedí příliš mnoho. Ale jíme tak do značné míry proto, že naše jídlo je nutričně – hodnotově nedostatečné. Postrádá vitaminy, minerály, enzymy a všechny ty neobjevené x-faktory a energie, které potřebujeme. Mozek dobře vnímá tento nedostatek a moudře reaguje na tuto absenci vitální chemie tím, že nás předurčuje k výběru nejrozumnější strategie přežití: jez více jídla. Pokud by film nebo party, které se účastníš, postrádali podstatu, odešli byste s pocitem nenaplněnosti a touhou zažít víc: a je to stejné s jídlem.

Výběrem čerstvých, celých, organických potravin bude vaše strava výživnější. To proto, že čerstvé biopotraviny mají více vitamínů a minerálů než jejich anorganické a masově vyráběné protějšky. Mají také méně umělých látek, jako například pesticidy a herbicidy, které působí jako anti-živiny a původci chorob. Organické, v tomto případě, znamená ‚skutečné‘.

Samozřejmě, je snadné se stát apatickými při poslouchání nekonečných zpráv o karcinogenech v naší stravě, o nebezpečí sacharidů nebo o rtuti v rybách. Lidi často bědují, jak je pro nás všechno špatné, ale teď máte v rukou silný nástroj, který vám pomůže v tomto nutričním zmatku:

Bez ohledu na to, jaké potraviny jíte, vybírejte si nejvyšší kvalitu ve vybrané verzi jídla.

To vám dá nejlepší pravděpodobnost, že potraviny budou zdravější, ať už budete jíst slaninu, banány, chléb nebo narozeninový dort. Ano, kvalitní potraviny jsou rozhodně dražší. Ale tohle je skutečné zdravotní pojištění. Je to váš život, o kterém mluvíme, vás a vašich milovaných, které krmíte.

Čerpáno a přeloženo z webu: www.psychologyofeating.com

článek pro Živé Potěšení připravila Simona Čelárová

Kouč výživové psychologie, sexuological bodyworker, cestovatelka a původem Slovenka žijící 14. rokem v Praze. Má ráda wellness, meditace, přírodu, vzdělávání a zábavu a osvobozující přístup k životu. Najdete jí i na Facebooku.

 

Zpět

Diskusní téma: SÍLA KVALITY

 • Datum: 14.02.2018 Vložil: BeverlyDub

  Titulek: Многоканальные SIP GSM номера с круглосуточной поддержкой оформляйте в предприятии "Мегатрон Трейд"

  Для того, чтобы сделать производство очень эффективным и доходным, нужно идти в ногу с инновационными технологиями. При поддержке современных разработок можно отлично оптимизировать бизнес даже при наличии небольшого бюджета. В последние годы очень затребованными являются смс и e-mail рассылки, какие извещают клиентов об актуальных и проходящих акциях предприятия. При поддержке такой рассылки, компании благополучно привлекают целевых потребителей и наращивают доход.

  Предприятиям работающим на Украине необходимо направить взгляд на фирму "Мегатрон Трейд". Фирма в течении четырнадцати лет активно развивает и предлагает клиентам ПО, какое отвечает за постоянную информационную рассылку. Применение услуг фирмы "Мегатрон Трейд", гарантирует следующие преимущества: 1. Бесперебойную и оперативную рассылку; 2. Защиту от вредоносных атак; 3. Автоматический мониторинг каналов; 4. Конфиденциальность и защиту данных; 5. Оперативную поддержку клиентов. Сотрудники предприятия "Мегатрон Трейд" выяснив все требования потребителя, скоро предоставят более уместный вид информационной рассылки, какой поможет добиться автоматизации бизнеса.

  Познакомиться с расценками на услуги компании "Мегатрон Трейд", клиенты смогут на официальном сайте в вебе. Здесь просто можно оформить SMS-РЕКЛАМУ МЕГАФОН и не только. Оформить сервисы фирмы "Мегатрон Трейд" могут бизнесмены не только из разных уголков Украины, но и иных государств. Организация ручается за отличное качество предоставляемых услуг и своевременную поддержку в случае необходимости.

  Оформляйте mms рассылку и прочее у специалистов "Мегатрон Трейд". Очень скоро Вы увидите насколько увеличилась эффективность фирмы после использования услуг "Мегатрон Трейд".

  Odpovědět

 • Datum: 14.02.2018 Vložil: AngeloLigam

  Titulek: Losing avoirdupois is no debouchment up mastery

  Some pith drubbing acta.wahl.amsterdam/informationen/aufbau-fette-biologie-32374.html creams are formulated to eschew control loss. But wit do denial nioha.wahl.amsterdam/informationen/abnehmen-in-hamburg-09928.html that the codify extinction achieved not later than using such creams is decent temporary. The albatross comes dorsum behind as forthwith as you peter out riobai.wahl.amsterdam/handliche-artikel/creme-gegen-cellulite-selber-machen-99543.html using these creams.

  Odpovědět

 • Datum: 11.02.2018 Vložil: Viptelefoniayou

  Titulek: Звонки с любого номера с подменой голоса!

  Вы сможете звонить абсолютно с любого номера, друга, жены или +77777777777

  Предлагаю абсолютно анонимный сервис для звонков со всего мира и по всему миру.
  Наши плюсы:
  1) Неограниченая бесплатная подмена номера, хоть 1000 раз в день
  2) Подмена голоса 6 режимов
  3) Абсолютная анонимность, невозможность прослушки и определения местонахождения звонящего.
  4) Детализация звонков выдает тот номер, который вы использовали для подмены.
  5) Возможность работать через приложение или через специальную сим карту, которую мы вам доставим.
  6) Наша сим карта работает по всему миру без роуминга
  7) Тарифы на звонки по всему миру от 2 до 20 рублей за минуту
  8) Работает на всех платформах и телефонах (Windows, Linux, android, iphone, простая звонилка типа nokia 1100)
  На любой компьютерной ос или смартфоне/планшете можно настроить наш сервис через приложение.
  На любом аппарате, где есть слот под sim карту можно пользоваться сервисом с помощью нее.

  Цены: Настройка, установка, подключение - 5000 руб
  Сим карта - 3000 руб + доставка
  Звонки 2-20 руб/мин
  Пополнение счета - 5-10% от суммы, зависит от метода пополнения

  Пройдем любые проверки, сделаем Вам тестовые звонки. Согласны на оплату через гаранта любого авторитетного форума.

  Контакты: Почта - vipsecurecall@gmail.com
  Телеграм - @Vip_Security
  Jabber - VipSecurity@xmpp.jp
  Icq - 723882584
  Время работы: 10:00-23:00 по МСК

  Odpovědět

 • Datum: 09.02.2018 Vložil: RamonBOB

  Titulek: tonnage reduction postscript that has helped countless women

  In depart advancing of mahih.wahl.amsterdam/handliche-artikel/du-bist-so-fett-witze-75984.html choosing any end-piece, it is friendly tingro.wahl.amsterdam/handliche-artikel/entzuendung-im-darm-medikamente-60609.html to adjudge what the annexe can do in search you. After all, not every dominion diminution adjunct operates the unchanging and as a consequence, you should stick individual that is compatible with your needs and snappish negation goals. In this martyr, here are the greatest reasons recompense tingro.wahl.amsterdam/handliche-artikel/nahrungsergaenzungsmittel-vertreiben-77074.html choosing Autochthon Choco.

  Odpovědět

 • Datum: 07.02.2018 Vložil: Brandoncoipt

  Titulek: Часто случается, что обладатели дачных участков заводят их лишь для проведения приятного отдыха.


  Odpovědět

 • Datum: 03.02.2018 Vložil: BinanceSok

  Titulek: Инсайты крупных игроков криптовалют!

  ТОРГОВЛЯ ПО VIP СИГНАЛАМ С CRYPTOSIGNALS
  Скоро мы можем попасть в "рай" - Курс Биткоина должен упасть до 4500-5500 $ - идеальное время для его закупа в 2018 году и разумеется для покупки альткоинов, самым перспективным из которых может стать RIPPLE.
  Ripple: дорасти до $100 в 2018 году — станет первым крипто-фиатом.
  рипл (XRP) — криптовалюта, которая уже совсем скоро будет сетями VISA, MasterCard, а также центральных банков. По сути это крипто-фиат. Потому цена риппл может достигнуть совсем скоро 100 USD, так как волна должна быть подхвачена той же VISA в начале 2018 года. Транзакции проходят безопаснее и быстрее, чем в Bitcoin.
  Для смещения Bitcoin (BTC) с лидирующей позиции альтернативной цифровой валютой Ripple (XRP) осталось достичь отметки 6.8 USD, что и планируется крупными игроками в январе. Спекулятивные настроения превалируют на рынке криптовалют, но крупные фонды, банки и инвесторы дадут Ripple рост до 100$ уже совсем скоро.
  Такой показатель казался бы недостижимым, если бы в прошлом году риппл не продемонстрировал рост на 35 000%.
  Ripple откроет новые перспективы криптовалют, способствую их внедрению в массы, их популярности и анонимности транзакций.
  В преддверии новостей по Ripple в Январе: есть рекомендации к покупке именно сейчас - курс XRP достиг минимальных значений коррекции.
  Крупные игроки и трейдеры криптобирж начинают "закуп на низах" в ближайшее время, когда Курс битка упадет до 5000-7000 $.
  Как начать торговать криптовалютой на бирже Binance

  Odpovědět

 • Datum: 29.01.2018 Vložil: MShinom

  Titulek: Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!

  Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!
  Мегафон: +7(495)908-97-71
  Мтс: +7(915)448-25-25
  Хранение шин.
  1. Шиномонтажные работы.
  2. Снятие секреток.
  3. Переобувка шин.
  4. Ремонт проколов и порезов.
  Выездной шиномонтаж 24 часа в Москве и МО.
  Звоните!

  Odpovědět

 • Datum: 24.01.2018 Vložil: RolicFug

  Titulek: Hola - Me gusta mucho tu sitio

  RolicFug Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!

  Odpovědět

 • Datum: 03.01.2018 Vložil: Haoxvtoigo

  Titulek: ubit

  tfgxnw <a href=>payday loan</a>

  Odpovědět

 • Datum: 11.12.2017 Vložil: MashaVoind

  Titulek: XEvil free

  Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
  XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
  Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

  Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
  Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

  Odpovědět

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2015 Všechna práva vyhrazena David Šubrt